خالی کردن فضای هارد دیسک

مطمئنا کاربرانی زیاد از ویندوز ۷ استفاده میکنند. ممکن شما نیز از کمبود فضا در هارد دیسک خود رنج میبرید و این مشکل برای شما دردسر ساز شده باشد. در هنگامی که شما ویندوز ۷ را نصب مکیند این ویندوز به صورت خودکار در نسخه SP1 چندین فایل کمکی را نصب میکند که مقدار زیادی از فضای شمارا اشغال میکند. اگر شما نیز خواهان پاک کردن این فایل ها هستید به آموزش زیر دقت کنید.

خالی کردن فضای هارد دیسک

ممکن است که برای شما این سوال پیش بیاید که آیا انجام چنین کاری خطرناک نیست؟ خب این مشکل وجود دارد که بعد از پاک کردن این فایل ها دیگر راه بازگشتی وجود ندارد و شما دیگر نمیتوانید سرویس پک قبلی را به دست بیاورید. توصیه من به شما این است که در ابتدا اطمینان حاصل کنید که ویندوز ۷ شما به درستی کار میکند و بعد از آن میتوانید با خیال راحت فیل هارا پاک کنید.

برای شروع کار شما باید از منوی Start قسمت Run را اجرا کنید و درون آن کلمه cmd را تایپ کنید و دکمه هایCTRL + SHIFT + Enter را بزنید و بعد از بالا آمدن پنجره سیاه متن زیر را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید

dism /online /cleanup-image /spsuperseded

حال شما باید صبر کنید تا عملیات تکیمل شود و سیستم کار خود را بکند.

خالی کردن فضای هارد دیسک1

در سیستم من این عملیات حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامید و وقتی که عملیات پایان یافت این پیغام ظاهر شد

Service Pack Cleanup operation completed

خالی کردن فضای هارد دیسک 2

در سیستم من بعد از پایان عملیات چیزی حدود ۱٫۷ گیگابایت فضا خالی شد و این مقدار فضا بسته به نوع و ورژن ویندوزی است که شما استفاده میکنید ، ممکن است که بیشتر شود و ممکن است که کمتر شود.

حال ممکن است باز این سوال برای شما پیش بیاید که در دنیای امروز که اطلاعات به سرعت رد و بدل میشوند و هارد های همراه و اکسترنال هر رز بین مردم رواج میابد آیا ارزش دارد که به خاطر یک یا دو گیگ فضای خالی چنین کاری را انجام دهید؟ جواب من بله است چون ممکن است بعد ها به همین مقدار نیز نیاز یابید و این مقدار برای شما حیاتی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *