راه‌اندازی سامانه “مرآت” برای کشاورزان

مرکز گسترش فناوری های نوین کشاورز ، سامانه “مرآت ” را جهت مدیریت رایانه ای اعطای تسهیلات به کشاورزان راه اندازی کرده است .
به گزارش موبنا حمید بنائیان ، مدیرعامل مرکز گسترش فناوری های نوین کشاورزبا اشاره به راه اندازی سامانه “مرآت ” اظهار داشت : سامانه مدیریت رایانه اعطای تسهیلات اجرایی شده تا کشاورزان و تمامی مشتریان بانک کشاورزی با استفاده از این سامانه پرونده خود را از مرحله درخواست تا پرداخت تسهیلات به صورت الکترونیکی پیگیری کنند .
وی در ادامه گفت : مرحله پرداخت پول با یک پیامک به متقاضی اعلام شده و آن به راحتی می تواند از وضعیت پرونده خود مطلع شود .
مدیرعامل گسترش فناوری های نوین کشاورز درخصوص فعالیت های اساسی این شرکت گفت : ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای ، در اجرای سیستم بانکداری متمرکز (Core banking)،ارائه خدمات تخصصی و مشاوره در اجرای پروژه های مکانیزاسیون و اتوماسیون،ارائه خدمات تخصصی کامپیوتری و سیستم نرم افزاری،ایجاد و راه اندازی شبکه های کامپیوتری، تحلیل ، طراحی ، ساخت ، پیاده سازی سیستم نرم افزاری و سخت افزاری مجاز، تولید نرم افزارهای مدیریت داشبورد سیستم مکانیزه نظارت بر طرح ها، تهیه ، تولید ، نصب و راه اندازی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، سیستم های بنیادی نوین برای نظام بانکی، سیستم متمرکز بانکداری الکترونیکی (Core banking)، سیستم مدیریت داشبورد، سیستم نظارت بر طرح ها، مدیریت متمرکزاز جمله اقدامات انجام شده این شرکت است .
بنائیان درباره وضعیت بانکداری الکترونیک در کشورگفت: با توجه به این که گسترش استانداردهای بانکداری الکترونیک در کشور مستلزم توسعه سخت افزاری و زیرساختی همراه با توسعه راهکارهای نرم افزاری این حوزه است، لازم است تا مسئولان مختلف در حوزه های اقتصادی و فناوری اطلاعات و ارتباطات در هر دو زمینه به صورت توامان کوشش کنند وگرنه تنها توسعه یکی از این دو مقوله مشکلات این حوزه را که به نوعی پایه اصلی یک اقتصاد پویاست، مرتفع نخواهد کرد.
وی در ادامه افزود، بانک کشاورزی تنها دارنده بانکداری متمرکز (core banking)کاملا بومی در کشور است که در حال حاضر به صورت آنلاین در بانک کشاورزی در حال اجرا و استفاده است. این سیستم که توسط شرکت گسترش پیاده سازی و راه اندازی شده است با توجه به مذاکرات به عمل آمده به زودی برای دو بانک بزرگ کشور نیز ، پیاده سازی خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *