ساخت ربات انسان‌نما با قابلیت رانندگی و شنا

ربات

ارتش آمریکا در حال بررسی پروژه‌ای برای ساخت یک ربوت انسان‌نمای دوپا است که می‌تواند در هر شرایط و وضعیتی حرکت کند و آخرین پیشرفت‌های صنعتی را در خود جا داده باشد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) دکتر “گیل پرات”(Gill Prat) از گروه تحقیقاتی ارتش آمریکا موسوم به DARPA که مدیریت این پروژه را برعهده دارد، این ربوت را در “روز صنعت” که کنفرانس مربوط به آن توسط “آژانس کاهش تهدیدهای دفاعی” برگزار شده بود، معرفی کرد. بر اساس گزارش این آژانس، مرکز DARPA هم‌اکنون در حال جمع‌آوری 6 گروه کارشناس سخت‌افزار و 12 گروه کارشناس نرم‌افزار است تا این ربوت را تکمیل کند.
این طور که اعلام شده است، این ربوت به گونه‌ای ساخته می‌شود که بر اساس سیستم‌های هوشمند ماهواره‌ای خود کلیه موانع در مسیرهای پیش‌رو را تا مسافت بسیار طولانی پیش‌بینی می‌کند و هیچ نوع مانعی آن را از حرکت نگه نمی‌دارد. این ربوت قابلیت رانندگی دارد و پس از شناسایی اتومبیل‌های خودی، پشت فرمان می‌نشیند و اتومبیل را به مقصد مورد نظر هدایت می‌کند.
ربوت هوشمند ارتش آمریکا به گونه‌ای ساخته شده است که پس از رانندگی تا مقصد مورد نظر بدون دخالت انسان از اتومبیل خارج می‌شود، درهای آن را قفل می‌کند و در عین حال به بررسی‌های خود برای محیط پیرامون ادامه می‌دهد.
برای این ربوت قابلیت بالا رفتن از نردبان، رفع مشکل در لوله‌های گازی، تغویض لوله‌های آسیب‌‌دیده، شنا در آب و … در نظر گرفته شده است. ارتش آمریکا به صورت عمومی اعلام کرده است که مردم در هر موقعیتی که هستند، در صورت داشتن تخصص لازم می‌توانند در طراحی و ساخت این ربوت کمک کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *