ساخت ماسك‌های واقعی از صورت كاربران +عكس

یك شركت ژاپنی از صورت كاربران اینترنتی ماسك هایی تولید كرده است كه بسیار واقعی به نظر می رسند.
شركت REAL-f با استفاده از فناوری خود به نام ‘اشكال تصویر سه بعدی’ (3DPFs )، مدل های سه بعدی بسیار واقعی از سر و صورت انسان تولید كرده است.
محققان این شركت برای تولید این ماسك، از سر و صورت شخص تعدادی عكس از زوایای مختلف می گیرند و آنها را روی یك صمغ كلرید وینیل كه بر روی یك قالب قرار دارد چاپ می كنند.
طبق این گزارش، این فناوری الگو برداری اجازه می دهد كه ماسك های تولیدی با درجات بسیار بالایی واقعی به نظر آیند به طوری كه از جزئیات عنبیه، رگ های خونی و خلل و فرج های صورت به دقت نقشه برداری می كنند.
همچنین ماسك های تولیدی رنگ ثابتی دارند و نسبت به آب مقاوم هستند.
با این حال، این كپی های واقعی بسیار گرانند و تولید یك ماسك سه بعدی برای اولین بار سه هزار و 920 دلار آمریكا و تولید هر كپی اضافی از آن 780 دلار آمریكا هزینه دارد.
به گزارش ایرنا به نقل از مجله گیزمگ، اكنون شركت REAL-f در حال گرفتن سفارش است. طبق این گزارش حاضر شدن یك ماسك سه بعدی از صورت حدود 2 هفته و یك مدل از سر حدود سه هفته طول می كشد.

ساخت ماسك‌های واقعی

با این حال به نظر می رسد كه این ایده چندان منحصر به فرد شركت یاد شده نیست ، چرا كه یك سایت آمریكایی به نام ThatsMyFace.com به كاربران اجازه می دهد تا بر اساس تصاویر ارسال شده خود مجسمه های سه بعدی از صورتشان را سفارش دهند.
این كار روشی ارزانتر است، اما از محصولات شركت REAL كمتر واقعی به نظر می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *