شبکه‌ اجتماعی Pinterest، مطابق میل و علایق خانم ها

بر اساس آمار موسسه Experian Hitwise، شبکه‌اجتماعی Pinterest توانسته به عنوان سومین شبکه‌اجتماعی امریکا، جایگاه خود را پس از فیس‌بوک و توئیتر تثبیت نماید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ZoomIT، تحقیقات جدید محققان نشان می‌دهد که این شبکه‌اجتماعی موفق شده تنها در هفت روز منتهی به ۲۸ ژانویه پذیرای بیش از ۲۱٫۵ میلیون کاربر باشد که این رقم نشان‌دهنده رشد ۳۰ درصدی طرفداران Pinterest نسبت به گذشته است.

برای مشاهده میزان موفقیت این شبکه‌اجتماعی و مقایسه آن با سایر وب‌سایت‌های بزرگ دنیا، ادامه مطلب را مشاهده کنید.

pinterest_1

رشد ۳۰ درصدی تعداد کاربران Pinterest در اوایل سال ۲۰۱۲، یک موفقیت بزرگ برای این کمپانی محسوب می‌شود؛ نسبت کاربران خانم در این شبکه‌اجتماعی نسبت به آقایان ۶۰ به ۴۰ است.

به نقل از مت تاتهام، یکی از کارشناسان موسسه تحقیقاتی Experian، شبکه‌اجتماعی Pinterest توانست در ماه فوریه، نزدیکترین رقیب خود یعنی LinkedIn را از نظر تعداد کل بازدیدها پشت سر بگذارد و مقام سوم شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار امریکایی را از آن خود کند. بنا به گفته‌های وی می‌توان میزان بازدید از سایت‌های اجتماعی در ماه مارس را به صورت زیر رتبه بندی نمود.

۱٫ فیس‌بوک ۷ میلیارد بازدید

۲٫ توئیتر ۱۸۲ میلیون بازدید

۳٫ پینترست ۱۰۴ میلیون بازدید

۴٫ لینکد این ۸۶ میلیون بازدید

۵٫ تگد ۷۲ میلیون بازدید

۶٫ گوگل پلاس ۶۱ میلیون بازدید

اطلاعات و آمار فوق در واقع تعداد کلی بازدیدها را نمایش می‌دهد، نه تعداد بازدیدکننده‌های هر شبکه‌اجتماعی را (هر بازدیدکننده ممکن است چندین بار یک سایت را بازدید کند؛).

pinterest_2

ضمنا این آمار مربوط به ترافیک حاصل از وب است و آمار و ارقام مربوط به برنامه‌های مبتنی بر گوشی‌های هوشمند در آن لحاظ نشده است. نتایج فوق نشان می‌دهد که سایت‌های Foursquare و Instagram به ترتیب ۲٫۹ و ۱۰ میلیون بازدید را در ماه مارس پذیرا بوده اند.

در تحقیق دیگری که توسط موسسه ComScore انجام شده، تعداد بازدیدهای گوشی‌های هوشمند لحاظ نشده ولی در عوض تعداد بازدیدکننده‌ها محاسبه گردیده است.

این بررسی شبکه‌اجتماعی Pinterest، در بین ۵۰ سایت اول در این زمینه قرار نگرفت درحالیکه LinkedIn با ۳۶ میلیون بازدیدکننده در مقام بیست و هفتم این فهرست جا خوش کرده است. این می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که تعداد کلی بازدیدکننده‌های Pniterest خیلی هم زیاد نیستند ولی کاربران Pinterest دائما به شبکه‌اجتماعی مورد علاقه شان سر می‌زنند.

جالب است بدانید که در همین تحقیق نیز سایت Pinterest با ۱۷٫۸ میلیون بازدید در ماه فوریه توانسته سومین سایت از نظر میزان رشد بازدیدکننده به حساب می‌آید.

pinterest_3

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *