نفرت يك ملت عليه «اوپوسوم»

برای یك نیوزیلندی چیزی بدتر از زلزله یا باخت در راگبی، موجودی است كه كیوی ها را از بین می‌برد. چرا كه كیوی نماد نیوزیلندی ها است.

نفرت يك ملت عليه «اوپوسوم»

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوپوسوم با دم برسی ، پوسوم یا با نام علمی آن ” تریسوكوروس وولپكولا” كینه همه نیوزیلندی ها را برانگیخته است.

این جانور كیسه دار كوچك و به ظاهر بی ضرر كه روی درختان زندگی می كند در واقع دارای تمام خصوصیاتی است كه باعث نفرت می شود.

 جنگل های بارانی را به زمین لم یزرع  تبدیل كرده، لانه و تخم های پرندگان به ویژه ” كیوی ” پرنده ای كه نیوزیلندی ها به آن عشق می ورزند را از بین می برد و ناقل بیماری سل گاوی است.

نیوزیلندی ها با مشاهده این جانور كوچك در وسط  جاده با یك حركت فرمان بدون هیچ تاسفی آن را زیر چرخ ها له می كنند.

بیش از 70 میلیون اوپوسوم در نیوزیلند زندگی می كنند یعنی معادل 20 برابر كل جمعیت این كشور. این در حالی است كه هر اوپوسوم در سال فقط یك بچه به دنیا می آورد.

اوپوسوم ها كه در استرالیا تحت حمایت قانونی قرار دارند در نیوزیلند مانند گاومیش ها در طی قرن نوزدهم در غرب میانه آمریكا كشتار می شوند تا نسلشان به مرز انقراض برسد.

نفرت يك ملت عليه «اوپوسوم»1

پوست اوپوسوم نرم ، سبك و از فیبرهای توخالی  تشكیل شده است. بازار پوست این جانور در سال 100 میلیون دلار نیوزیلند درآمد دارد.

هر كیلو پوست اوپوسوم 100 دلار نیوزیلند معادل 62 یورو ارزش داشته و دام گذاران حرفه ای می توانند با  شكار آن تا 50 هزار دلار نیوزیلند( 31 هزار یورو) درآمد كسب كنند.

شكارچیان دام گذار اوپوسوم در چادرها  در كنار رودخانه ها زندگی كرده و پس از چهار یا پنج سال پول خرید یك خانه را از طریق شكار این جانور كوچك به دست می آورند.

هر سال حدود دو میلیون اوپوسوم به شیوه های مختلف و اهداف گوناگون كشته می شوند. برای كسب درآمد، برای تفریح یا نفرت. گلوله ، سم ، تله و روش های دیگر برای كشتار اوپوسوم ها به كار برده می شوند.

اعتراض سازمان های حمایت از حیوانات نیز هیچ تاثیری در نفرت نیوزیلندی ها از اوپوسوم ها ندارد.  مترجم : بهرام افتخاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *